O nás

Pitie kávy sa pre mnohých stalo každodenným rituálom a káva sa stala symbolom našej civilizácie. 

Filozofia Caffè Fratelli Slovakia je jednoduchá: prémiovou kávou priniesť pravú lahodnú chuť v talianskom štýle.

 

Ako fungujeme? 

Sme spoločnosť zameraná na distribúciu talianskej kávy, ktorá Vám ju dovezie domov alebo do firmy. V prípade potreby zabezpečíme kvalitný kávovar a radi Vás tiež naučíme ako kávu správne pripraviť, aby ste z nej mali čo najväčší pôžitok.

Caffè Fratelli Slovakia, caffefratellisk.com

Príbeh Caffè Fratelli začal v Londýne v roku 2002. Talian Antonio Motisi  sa po dlhoročnej skúsenosti v coffee businesse rozhodol pre vlastnú značku a kaviareň. Moja cesta ku Fratelli káve sa začala v roku 2004 v Caffè Fratelli. Tu som získala dlhoročné skúsenosti a tu som stiahla aj svojho, teraz už manžela, Rada. Volám sa Natália a káva je moja vášeň už dobrých pár rokov. Obaja sme perfekcionisti, a preto by sme na káve Fratelli nič nemenili.

 Myšlienka

Dokonalá chuť espressa predstavuje zmes arabiky a robusty, a práve o takýto mix sme sa pokúsili v našej káve Fratelli. Espresso v pravom talianskom štýle má obsahovať tri základné chute: trpkosť, horkosť a kyslosť so štipkou kofeínového krémového tela. A práve to sme dosiahli vyšším stupňom praženia a správnym pomerom arabiky a robusty…Antonio Motisi

 

Klikni tu pre viac informácií o Caffè Fratelli UK.

Caffè Fratelli Slovakia, caffefratellisk.com

 O káve

Fratelli káva je mimoriadne vyvážená a unikátna voňavá zmes arabiky a robusty. Zrná kávy pochádzajú od farmárov z El Salvador a sú dovážané do Talianska, kde sa pražia v lokálnej pražiarni v regióne Emilia – Romagna priamo pre Caffè Fratelli.  Každý profesionálny taliansky pražiar Vám zaručene povie, že vrcholom jeho celoživotného diela je namiešať dokonalú kávovú zmes pozostávajúcu z viacerých kávových odrôd. A to sa podarilo i pri Fratelli káve, kde robusta chuťovo doladila čo arabike chýbalo. 

 

Pre koho je káva určená?

Káva je určená pre tých, ktorí ocenia silnú a plnú chuť s nižším obsahom acidity, s výrazným telom a dlho trvajúcim “aftertaste”. Fratelli káva je kávovou zmesou určenou pre presso stroje. Je predurčená na použitie typu espresso kedy vynikne jej plná chuť a aróma. 

caffefratellisk.com, Caffé Fratelli slovakia

Veríme, že káva je viac ako nápoj: Je to kultúra, umenie, veda ale hlavne vášeň!